за нас

за-нас
CHANGHZOU PROSTEPPER CO., LTD. е основана на 2014 година моторни производство и R & D датум историја од 1998 година По 20 години на развој, сега прераснува во еден од најголемите производители на мотор во Кина на домашниот пазар. Таа има производи спектар на повлекува мотори, BLDC мотори, постојан магнет синхрони мотори, AC серво фреквенција конверзија мотор, машина алатки за контрола на мотор, вретено мотор, премиерот мотор, кодер мотор и како моторни додатоци. Prostepper моторни снабдувач на високо ниво во областа на Индустриска автоматизација и медицински науки. Prostepper доби ISO9001 сертификат во 2016 година, моторни производи се согласност со CE и RoHS стандардот.


WhatsApp Онлајн Chat!