NEMA 17 повлекува мотор (61mm 0.72Nm)

Краток опис:

Prostepper нуди широк спектар на големини и конфигурации од 20 до 110mm и вртежниот момент 0,1-12 Nm рутински повлекува мотори.
карактеристики:

 • Еднокреветни или двокреветни опции продолжување вратило
 • Приклучок и Options на жица темперамент
 • Spur и планетарни запчаници монтажа опции
 • Не успеаја безбедно сопирање или постојан магнет сопирање опции за монтирање
 • Целосно индивидуализира на вашите барања

 • ФОБ Цена: US $ 9,9 - 99,99 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 20000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  модел Тековни вртежниот момент должина спецификација 3D шоу
  17H231-01S / D 0,6 0.16 30,1    
  17H231-02S / D 1.2 0.16 30,1    
  17H235-01S / D 0,6 0.25 34,1    
  17H235-02S / D 1.2 0.25 34,1    
  17H241-01S / D 0,6 0.4 40,1    
  17H241-02S / D 1.2 0.4 40,1    
  17H249-01S / D 0,6 0.48 48,1    
  17H249-02S / D 1.2 0.48 48,1    
  17H249-03S / D 1.8 0.48 48,1    
  17H261-01S / D 0,6 0.72 60,1    
  17H261-02S / D 1.2 0.72 60,1    
  17H261-03S / D 1.8 0.72 60,1    

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!