NEMA 24 Тип на конектор повлекува мотор

Краток опис:

Prostepper нуди широк спектар на големини и конфигурации од 20 до 110mm и вртежниот момент 0,1-12 Nm рутински повлекува мотори.
карактеристики:

 • Еднокреветни или двокреветни опции продолжување вратило
 • Приклучок и Options на жица темперамент
 • Spur и планетарни запчаници монтажа опции
 • Не успеаја безбедно сопирање или постојан магнет сопирање опции за монтирање
 • Целосно индивидуализира на вашите барања

 • ФОБ Цена: US $ 9,9 - 99,99 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 20000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  модел Тековни вртежниот момент должина спецификација 3D шоу
  24S248-02S / D 2.0  1.1  47,4    
  24S248-03S / D 3.0  1.1  47,4    
  24S248-04S / D 4.0  1.1  47,4    
  24S256-02S / D 2.0  1.5 55,8    
  24S256-03S / D 3.0  1.5 55,8    
  24S256-04S / D 4.0  1.5 55,8    
  24S269-03S / D 3.0  2.2 68,3    
  24S269-04S / D 4.0  2.2 68,3    
  24S269-05S / D 5.0  2.2 68,3    
  24S286-03S / D 3.0  3.0  85,3    
  24S286-04S / D 4.0  3.0  85,3    
  24S286-05S / D 5.0  3.0  85,3    

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!