NEMA 34 повлекува мотор (60mm 3.0Nm)

Краток опис:

Prostepper нуди широк спектар на големини и конфигурации од 20 до 110mm и вртежниот момент 0,1-12 Nm рутински повлекува мотори.
карактеристики:

 • Еднокреветни или двокреветни опции продолжување вратило
 • Приклучок и Options на жица темперамент
 • Spur и планетарни запчаници монтажа опции
 • Не успеаја безбедно сопирање или постојан магнет сопирање опции за монтирање
 • Целосно индивидуализира на вашите барања

 • ФОБ Цена: US $ 9,9 - 99,99 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 20000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  модел Тековни вртежниот момент должина спецификација 3D шоу
  34H260-02S / D 3.0  3.0  59,5    
  34H260-03S / D 4.5  3.0  59,5    
  34H260-04S / D 6.0  3.0  59,5    
  34H268-02S / D 3.0  3.60  65,5    
  34H268-03S / D 4.5  3.60  65,5    
  34H268-04S / D 6.0  3.60  65,5    
  34H280-02S / D 3.0  4.5  74,0     
  34H280-03S / D 4.5  4.5  74,0     
  34H280-04S / D 6.0  4.5  74,0     
  34H298-02S / D 3.0  7.2  95,3    
  34H298-03S / D 4.5  7.2  95,3    
  34H298-04S / D 6.0  7.2  95,3    
  34H2120-02S / D 3.0  8.50  112.3    
  34H2120-03S / D 4.5  8.50  112.3    
  34H2120-04S / D 6.0  8.50  112.3    
  34H2128-02S / D 4.5  10,2  125.1    
  34H2128-03S / D 6.0  10,2  125.1    
  34H2160-02S / D 4.5  12,0  150.6    
  34H2160-03S / D 6.0  12,0  150.6    

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!