Вести

 • CCTV 9 интервју и извештај до основачот PROSTEPPER е

  CCTV 9 интервју и извештај до основачот PROSTEPPER е

  Во октомври 2017 година, ум-зграда група CCTV 9 Дискавери занаетчии интервјуирани програмата снимањето на "Светот На Генијалноста во Изработка на мал мотор VS капацитет и совеста човек", да се изложуваат на приказната за занаетчија на г-дин Динг Xuhong, основачот на Changzhou Prostepper копродукции, ООД . филмот истражени craftsmans ...
  Прочитај повеќе
 • Changzhou PROSTEPPER СЕ APPROCHING за подобро и успешна иднина

  Changzhou PROSTEPPER СЕ APPROCHING за подобро и успешна иднина

  Во мај 2016 година, Changzhou PROSTEPPER CO., LTD. се пресели во стандардот фабричка зграда на зграда Б2 во Hutang науката и технологијата индустриски парк, Changzhou Сити. вкупното производство област достигна до 10.000 квадратни метри, пак, повеќе од 100 комплети на автоматски струг, автоматска машина за мелење и ...
  Прочитај повеќе

WhatsApp Онлајн Chat!